ТР Икътисад министрлыгында Халыкара коррупциягә каршы көрәш көненә багышланган семинар узды

2023 елның 8 декабре, җомга

Халыкара коррупциягә каршы көрәш көне алдыннан Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгында дәүләт граждан хезмәткәрләре өчен коррупциягә каршы тематикага белем бирү семинары узды.

Чараны Татарстан Республикасы икътисад министры урынбасары – Социаль-икътисадый мониторинг департаменты башлыгы Роман Әмирханов ачты. Үз чыгышында ул коррупциянең җәмгыять тормышының барлык аспектларына тискәре йогынты ясавын һәм конфликтлар һәм тотрыксызлык белән тыгыз үрелеп баруын, социаль-икътисадый үсешне куркыныч астына куюын билгеләп үтте.  Коррупцияне булдырмау, ачыклыкка ярдәм итү һәм институтларны ныгыту тотрыклы үсеш өлкәсендәге максатларга ирешү өчен бик мөһим.

«Халыкара коррупциягә каршы көрәш көнендә без коррупциягә каршы көрәш белән тынычлык, иминлек һәм үсеш арасындагы мөһим бәйләнешне ассызыклыйбыз. Бу җинаятьләргә каршы көрәш һәркемнең хокукы һәм бурычы булып тора, бары тик һәр кешенең һәм һәр учреждениенең катнашуы аркасында гына без коррупцияне җиңә алачакбыз», – дип хәбәр итте Роман Әмирханов.

Семинар барышында дәүләт хезмәте һәм кадрлар бүлеге башлыгы Венера Садыйкова дәүләт граждан хезмәткәрләре өчен билгеләнгән тыюларны, чикләүләрне һәм хезмәт тәртибенә карата таләпләрне үтәү кирәклеген искәртте.