Мидхәт Шаһиәхмәтов: «Тәэминатчы көне» кооперация төзүдә үз нәтиҗәлелеген күрсәтте

2024 елның 16 феврале, җомга

«Тәэминатчы көне» эре предприятиеләрнең реаль сектордан КУЭ белән үзара хезмәттәшлеген үстерүгә юнәлдерелгән, беренче чиратта, сәнәгать парклары резидентлары үз нәтиҗәлелеген күрсәтте. Бу хакта Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы башлыгы ведомствоның киң вәкиллекле йомгаклау утырышында сөйләде.

2023 елда 4 көнлек Тәэминатчы көне уздырылды. Аларда 800дән артык КУЭ субъекты катнашып, шуларның 240 предприятиесе эре җитештерүчеләрне тәэмин итә башлаган, ә төзелгән контрактлар күләме 1,5 млрд.сум тәшкил итә.

2024 елда шулай ук 4 «Тәэминатчы көне» планлаштырылган. Алар квартал саен узачак һәм түбәндәге җитештерү өлкәләрен колачлаячак: машина төзелеше һәм транспорт, төзелеш, нефть чыгару һәм нефть-газ химиясе һ.б.

Мидхәт Шаһиәхмәтов яңа производстволар, шул исәптән импортны алмаштыручы продукция булдыру өчен үткәрелә торган чараларда бизнесны актив җәлеп итү бурычын билгеләде.