Татарстан белән «Эшлекле Россия» Гомумроссия иҗтимагый оешмасы арасында хезмәттәшлек турында килешү имзаланды

2023 елның 18 декабре, дүшәмбе

Татарстан Республикасының Социаль-икътисадый үсешенең төп юнәлешләрен тормышка ашыру өчен «Эшлекле Россия» һәм республика хөкүмәте хезмәттәшлек турында килешү төзеделәр. Документка бизнес-берләшмә рәисе Алексей Репик һәм Татарстан башлыгы Рөстәм Миңнеханов кул куйдылар. Имзалау 18 декабрьдә Алексей Репикның республикага эшлекле визиты барышында булды.

Яклар эшкуарлык өлкәсен үстерү, бизнес алып бару, Татарстан Республикасы территориясендә инвестицион эшчәнлекне үстерү һәм конкуренцияне үстерү өчен уңайлы шартлар тудыру максатында мәгълүмати һәм эксперт хезмәттәшлеге турында килештеләр. Моның өчен, аерым алганда, КУЭ субъектларына ярдәм чараларын камилләштерү буенча тәкъдимнәр һәм республиканың инвестицияләр җәлеп итүчәнлеген яхшырту буенча тәкъдимнәр, шулай ук иң яхшы практикаларны гамәлгә кертү буенча чараларны гамәлгә ашыру буенча уртак әзерлек алып барылачак.

«Бу документ төбәктә эшкуарлык алып бару өчен уңайлы шартлар тудыру буенча эш турында килешүләребезне ныгыта. Бу хезмәттәшлеккә Артур Абдулҗанов җитәкчелегендәге «Эшлекле Россия» төбәк бүлеге һәм хөкүмәтнең икътисадый блогы тарафыннан алып барылган зур эш ярдәм итә. Инвесторлар 2023 елда Регинвестстандартны гамәлгә кертү буенча республика җитәкчелегенең тырышлыкларын югары бәяләде. Без горурлыкка һәм башка төбәкләргә тәҗрибә бирүгә лаек булган уңышлы практикаларны күрәбез. Без сезгә «Эшлекле Россия»нең төбәктә алып барылган инициативаларына ярдәм иткәнегез өчен рәхмәт белдерәбез һәм уртак эшебездә алга таба да уңышлар телибез һәм барлык профессиональ һәм шәхси планнарыбызны тормышка ашырабыз», – диде Алексей Репик имзалау тантанасында. Ул шулай ук Рөстәм Миңнехановка, республика җитәкчелеге «Эшлекле Россиягә» инвестицион климатны камилләштерү һәм илнең социаль-икътисадый хәлен яхшырту буенча уртак эштә ышанычлы һәм җаваплы партнер буларак һәрвакыт өмет итә ала, дип тә ышандырды.

Килешүгә кул кую алдыннан очрашу узды, анда шулай ук Премьер-министр урынбасары – ТР икътисад министры Мидхәт Шаһиәхмәтов, ТР Инвестиция үсеше агентлыгы җитәкчесе Талия Миңнуллина катнашты.