Татарстанда машина төзелеше өлкәсендәге кече һәм эре бизнесны кооперацияләү өчен Тәэминатчы көне уздырылачак

2023 елның 4 декабре, дүшәмбе

14 декабрьдә Чаллы шәһәренең ИТ-паркында машина төзүчеләрнең Тәэминатчы көне узачак. Эшкуарлар диалог форматында илнең, шулай ук Беларусь Республикасының иң эре машина төзелеше компанияләренең сатып алу процедуралары турында барысын да беләчәк.

ТР Икътисад министрлыгы һәм «Иннокам» кластерлы үсеш үзәгенең уртак инициативасы предприятиеләр арасындагы диалогта конструктив якын килү индикаторы булып тора һәм «Кече һәм урта эшкуарлык» илкүләм проектының КУЭ субъектларының сату базарларын киңәйтү һәм кооперацион элемтәләрне үстерү максатларына туры килә.

Чарада заказчылар сыйфатында
 «Минск трактор заводы» ҖЧҖ, «СТМ Сәүдә йорты» ҖЧҖ (холдинг «Синара-Транспорт Машиналары» холдингы) компанияләре катнашачак.

Тәэминатчы көне республиканың кече җитештерүчеләре белән эре бизнес очрашулары сериясендә дүртенче чара булачак. Элегрәк очрашулар төзелеш, нефть химиясе компанияләрен, шулай ук республиканың сәнәгать парклары резидентларын үз эченә алган иде.

Оештыручылар синергетик эффектны билгеләп үтәләр – компанияләр бер яктан үз предприятиеләре тирәсендә тәэмин итүчеләр һәм җитештерүчеләр кластерын формалаштыра, икенче яктан – Татарстан подрядчыларын эре проектларны гамәлгә ашыруга җәлеп итәләр.

Очрашуда эре компанияләр вәкилләре үз тәэмин итүчеләренә таләпләр белдерәчәк, катнашучы предприятиеләрнең компанияләр ихтыяҗларын ябу өчен потенциаль тәэмин итүчеләр буларак чыгыш ясау тәкъдимнәрен караячаклар. Предприятиеләргә кызыксындырган мәсьәләләр турында шәхсән фикер алышу һәм үз продукциясен B2B очрашуларында тәкъдим итү мөмкинлеге биреләчәк.

Чара программасы һәм теркәлү әлеге сылтама буенча: https://event-innokam.timepad.ru/event/2688007/.

Очрашу Чаллы шәһәренең ИТ-паркында Машина төзелеше урамы, 91 адресы буенча узачак. Чарага 2023 елның 12 декабренә кадәр теркәлгән катнашучылар гына керә ала.

Оештыручылар булып  «Минем бизнес» үзәге һәм КУЭ корпорациясе ярдәмендә Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы һәм «Иннокам» АКО тора.