Татарстан бизнесменнарын Кытайга экспортка чыгу турында бушлай семинарга чакыралар

2023 елның 16 октябре, дүшәмбе

Татарстан Республикасы бизнесменнарын 31 октябрьдә узачак тышкы базарларга чыгу турында түләүсез семинарга чакыралар. Семинарда яңа шартларда халыкара исәп-хисапларны ничек үткәрергә, тышкы сәүдә контрактлары белән ничек эшләргә, Кытайда һәм Гонконгта товар әйләнешен һәм үзара исәп-хисапларны оештыру өчен компания оештырырга кирәклеге турында аңлатыла. Шулай ук чарада халыкара йөк ташу белән нәрсә эшләргә кирәклеге турында да сөйләячәкләр.

Чара «Кече һәм урта эшкуарлык» илкүләм проекты буенча эшләүче «Минем бизнес» үзәге мәйданчыгында узачак.

Семинарда банк өлкәсеннән тышкы икътисадый эшчәнлек буенча экспертлар, гамәлдәге экспортерлар, Татарстан эшкуарлыгына ярдәм фонды вәкилләре катнашачак. Шулай ук анда логистика компанияләре һәм чит илләрдә бизнесны тәэмин итү проекты вәкилләре дә булачак.

Өстәмә рәвештә экспертлар бизнесменнар белән экспортка чыгу турында актуаль мәсьәләләр турында фикер алышачак. Эшлекле очрашу барышында чарада катнашучылар агымдагы шартларда тышкы сәүдә контрактлары белән эшләү буенча тәкъдимнәр алачаклар. Теркәлү сылтама буенча:  https://fond-podderzhkikazan.timepad.ru/event/2619357

2023 ел башыннан Экспортка ярдәм итү үзәге тарафыннан 48 вебинар һәм 63 семинар үткәрелгән, экспорт эшчәнлеген үстерү темасына республиканың 1707 эшкуары укыту узган.

«Кече һәм урта эшкуарлык һәм шәхси эшкуарлык инициативасына ярдәм» илкүләм проектының максаты – аның үсешенең барлык этапларында: старт идеясеннән башлап, аны киңәйтү һәм экспортка чыгаруга кадәр бизнеска ярдәм итү. Илкүләм проектлар РФ Президенты Владимир Путин карары буенча 2019 елдан гамәлгә ашырыла.