июль, 2016 ел
җомга

2016 елның 10-14 октябре көннәрендә Камчатка краенда «Төбәкара коммуникацияләр үзәге»,  «Петропавловск су каналы» ДУП белән бергә, «2016 елда торак-коммуналь хуҗалыкның төп сораулары» IX Бөтенроссия семинары үткәрә.

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгына Россия Икътисадый үсеш министрлыгының Җайлау йогынтысын бәяләү департаментыннан Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 2009 елның 14 декабрендәге 1007нче боерыгы белән расланган «Урман-парк зоналарында функциональ зоналарны, урман-парк зоналарының мәйданын һәм чикләрен, яшел зоналарны билгеләү турындагы нигезләмәгә үзгәрешләр кертү хакында» Россия Федерациясе Хөкүмәте карары проекты буенча гавами консультацияләр үткәрү турындагы мөрәҗәгате керде.

2016 елның 30 июнендә Иннополис Университетында  Россия Федерациясе һәм Нидерландлар Корольлеге арасында икътисадый хезмәттәшлек буенча катнаш комиссиянең Инновацияләр буенча эшче төркеме утырышы узды.

«Эшчәнлегебезнең максаты – Россия экспортерларына, иң беренче чиратта, КУЭ субъектларына, уңайлы сервис булдыру өчен электрон сәүдә базарында һәм чиктәш  базарларда катнашучыларны туплау, берләштерү», - дип белдерде Россия Икътисадый үсеш министрлыгының Кече һәм урта эшкуарлыкны һәм көндәшлекне үстерү департаменты директоры Максим Паршин, «Интернет+сәүдә» форумы кысаларында чыгыш ясап.

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы Татарстан Республикасы кече һәм урта эшкуарлыгы субъектларының балалар, яшьләр һәм КУЭ субъектлары өчен уңай шартлар тудыруга юнәлдерелгән Яшьләр инновацияле иҗаты үзәкләрен төзү һәм аларны матди-техник, икътисадый, мәгълүмати база төзү аша фәнни-техник, инновацияләр һәм җитештерү сфераларында үстерүгә бәйле чыгымнарын финанс ягыннан тәэмин итүгә гаризалар сайлап алу конкурсына барлыгы 9 гариза тапшырылып, шуларның 7се конкурста катнашуга кертелүе турында хәбәр итә.

2016 елның 28 июненнән 3 июленә кадәр республикага уку-танышу практикасын узу кысаларында Ломоносов исемендәге МДУның география факультетында икътисадый география, төбәк сәясәте белгечлекләре буенча белем алучы 2 курс студетлары төркеме килде.

2016 елның 23 июнендә Россия Федерациясе Президенты В.В.Путин «Россия Федерациясе Шәһәр төзелеше кодексының 55нче маддәсенә үзгәрешләр кертү турында» Федераль законны имзалады.

РФ Икътисадый үсеш министрлыгы РФ Хөкүмәтенең Россия Табигать министрлыгы тарафыннан эшләнгән «РФ Хөкүмәтенең 2007 елның 14 апрелендәге 230нчы карары белән расланган Су куллану шартнамәсен төзүгә хокук алу буенча аукцион үткәрү кагыйдәләренә үзгәрешләр кертү турында»гы карары проектына карата җайлау йогынтысын бәяләүгә тискәре бәяләмә бирде.

2016 елның 29 июнендә Федерация Советы Икътисадый үсеш министрлыгы тарафыннан әзерләнгән кайбер документларны карады һәм кабул итте. «Акционерлык җәмгыятьләре турында» һәм «Җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятьләр турында» Федераль законнарда башкарылуына кызыксыну булган сделкаларны һәм эре сделкаларны көйләү өлешендә эре сделка, кызыксынулы сделка төшенчәләре, аларны хуплау тәртибе, һәм шулай ук алар җәмгыятьнең идарә органының тиешле ризалыгыннан тыш башкарылгандагы нәтиҗәләр детальләштерелә.

Федерация  Советы «Дәүләт контролен (күзәтчелеген), муниципаль контрольне гамәлгә ашырганда юридик затларның һәм шәхси эшкуарларның хокукларын яклау турында» 294-ФЗ номерлы Федераль законга үзгәрешләр кертә торган Федераль законны хуплады.