Татарстаннан протезлар җитештерүче 4 млн сум дәүләт гарантиясе ярдәме алды

2024 елның 2 августы, җомга

Ярдәм «Кече һәм урта эшкуарлык» илкүләм проекты кысаларында Татарстан Республикасы Гарантия фонды тарафыннан күрсәтелде. Компания акчаларны җитештерү күләмнәрен арттыруга һәм чыгарыла торган продукция ассортиментын киңәйтүгә юнәлдерәчәк.

«ЦСП «Орт–Профи» 2021 елдан Казанда оропедик әйберләр җитештерү белән шөгыльләнә. Компаниянең ассортимент линейкасында умыртка сөяге өчен корсетларны терки торган аскы очлык протезлары, аскы һәм өске очлыкларга каты орезлар, шулай ук җитештерүче техник реабилитация чаралары, шул исәптән ходункилар, култык таяклары һәм башка продукцияләр сата.

Эшләнмәләр җитештерүдә компания гипоаллерген материал һәм гипс слепкасын алу һәм 3D–сканирование ысулларын кулланып, пациентның индивидуаль үзенчәлекләрен исәпкә алып эшләнмә әзерләргә мөмкинлек бирә торган заманча технологияләр куллана.

Үзәк территориясендә индивидуаль протез әйберләре ясау да, пациентларның үзләрен кабул итү дә гамәлгә ашырыла. Белгечләр түләүсез нигездә протез–протопедия эшләнмәләре әзерләү, реабилитацияләү программасы буенча документлар рәсмиләштерү һәм Россия Социаль фонды акчалары хисабына протезны түләүсез алу мәсьәләләре буенча консультацияләр үткәрә, индивидуаль протез-техничеопедия эшләнмәләре һәм реабилитацияләүнең техник чаралары тасвирланган медик–техник комиссиянең бәяләмәсен төзи.

Җитештерү күләмнәрен арттыру һәм чыгарыла торган продукция ассортиментын киңәйтү өчен компаниягә өстәмә финанс җәлеп итү таләп ителде. Гарантияле тәэмин итү буенча ярдәмне ТР Икътисад министрлыгы карамагындагы төбәк Гарантия фонды күрсәтте. Фонд «Кече һәм урта эшкуарлык» илкүләм проектында каралган 4 млн сумлык продуктларның берсе кысаларында поручитель булды.

«Татарстан Республикасы Гарантия фонды ярдәме белән безгә уңайлы шартлар белән 60 млн сумнан артык заем акчалары алынды. План буенча – җитештерүне үстерү өчен үз биналарыбызны сатып алу, шул исәптән республика халкына протез-оропедия әйберләрен сайлап алу һәм әзерләү буенча хезмәтләр күрсәтү өчен дә», – дип сөйләделәр компаниядә.

Исегезгә төшерәбез, Татарстан Республикасында бизнеска һәм үзмәшгульләргә дәүләт ярдәме «Кече һәм урта эшкуарлык» илкүләм проекты кысаларында ТР Икътисад министрлыгы һәм ведомство буйсынуындагы ярдәм институтлары тарафыннан гамәлгә ашырыла.