Татарстан Республикасы Россиянең ТОП-5 яшь эшкуарлар клубы исемлегенә керде

2023 елның 1 декабре, җомга

Татарстан Республикасының яшь эшкуарлар клубы Россия Федерациясенең ТОП-5 клубына кергән. Бүләкләү «Яшьләр бизнесы» яшьләр эшкуарлык фестиваленең бер өлеше булды һәм 29 ноябрьдә Яшьләр Йортында «Россия» күргәзмә-форумында узды.

2023 елда Татарстан Республикасы Росмолодёжь.Бизнестан Бөтенроссия программасын гамәлгә ашыруда сынау төбәге булды. Төбәктә даими эшләүче Яшь эшкуарлар клубы булдырылды. Татарстанның Яшь эшкуарлар клубы һәм «Минем бизнес» үзәге оештырган чаралар аша ярты ел эчендә 600 дән артык кеше үткән.

Уртак тырышлык белән берничә проект гамәлгә ашырылган, эшкуарлар тарафыннан бизнес-очрашулар үткәрелә.

Шулай ук «иң яхшы унлык»ка Севастополь, Кырым Республикасы, Санкт-Петербург, Приморье крае, Калининград, Чиләбе, Ярославль һәм Запорожье өлкәләре дә кергән.

Яшьләр эшкуарлыгына ярдәмне Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм итү фондының «Минем бизнес» үзәге РФ Президенты инициативасы буенча беренче вице-премьер Андрей Белоусов кураторлыгында алып барылучы «Кече һәм урта эшкуарлык» илкүләм проектын гамәлгә ашыру кысаларында региональ Икътисад министрлыгы ярдәмендә күрсәтә.