Татарстан эшкуарлары уку курсларына керү мөмкинлеге булган цифрлы сертификатлар алачак

2023 елның 31 октябре, сишәмбе

Татарстан эшкуарлары кече һәм урта бизнес өчен түләүсез белем бирү программаларына керү мөмкинлеге булган 100 цифрлы сертификат алачак. Бизнесның яңа технологияләренә өйрәтү өчен сертификатлар «Кече һәм урта эшкуарлык» илкүләм проектын тормышка ашыру кысаларында агымдагы ел ахырына кадәр таратылачак.

Эшкуарларга сайлап алу өчен өч белем бирү курсы бар. «Шәхси бренд» курсында тыңлаучылар үз брендларын булдыра, исемне монетизацияләү ысулларын белә алачак. «Клиентлар генераторы» курсы эшкуарларны базарның түбән төшүе шартларында да клиентларны җәлеп итәргә өйрәтүгә юнәлдерелгән, яңа клиентларны җәлеп итү һәм булган аудиторияне тоту өчен инновацион стратегияләр һәм алымнар бирә. «Сату машинасы» курсы эшкуарларга ышанычлы сату системасын төзергә һәм бизнесларын эпизодик кризисларга һәм икътисадый үзгәрешләргә каршы торырга мөмкинлек бирәчәк.

2023 елның 1 декабренә кадәр гариза биргән Татарстанның теләсә кайсы эшкуары теләгән программаны сайлый һәм бушлай хезмәттән файдалана ала. МСП.РФ цифрлы платформасында «Бизнес алып бару мәсьәләләре буенча уку курсларына бушлай керү мөмкинлеге бирү» хезмәтен сайлап, «Региональ ярдәм чаралары» бүлегендә заявка бирергә кирәк.

Барлык курслар да онлайн-форматта булачак, спикерлар булып бизнес алып баруда тупланган тәҗрибәләре һәм белемнәре белән уртаклашкан гамәлдәге бизнесменнар чыгыш ясаячак.

Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм фонды генераль директорының беренче урынбасары – «Минем бизнес» үзәге җитәкчесе Линара Борһанова билгеләп үткәнчә, Үзәкнең барлык проектлары республика эшкуарларына барлык юнәлешләр буенча максималь нәтиҗәле мәгълүмати ярдәм күрсәтүгә юнәлдерелгән.

«Без бизнес өчен чакыруларга шунда ук җавап бирергә әзер – яңа хезмәтләрне берләштерәбез, консультацияләр оештырабыз, төбәктә үз эшләрен алып баручыларга мәгълүмат бирү өчен яңа мәйданчыклар ачабыз. Әлбәттә, без ирешкән уңышларыбызда гына тукталмыйбыз һәм өстәмә белем алуга йөз электрон сертификат бирелгән очракта – хәзер без яңа форматлар, темалар һәм коллаборацияләр өстендә эшлибез», – диде Борһанова.

Оештыручылар булып ТР Икътисад министрлыгы һәм «Минем бизнес» үзәге, «Кече һәм урта эшкуарлык һәм шәхси эшкуарлык инициативасына ярдәм» илкүләм проекты кысаларында «Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм фонды» МКК тора.

Илкүләм проектлар илдә Россия Президенты Владимир Путин инициативасы һәм йөкләмәсе буенча гамәлгә ашырыла.