Альбина Гергерт Татарстанда 24 продукцияне Кытай базарына чыгару темасына чыгыш ясады

2023 елның 27 октябре, җомга

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы карамагындагы Экспортка ярдәм итү үзәге җитәкчесе Альбина Гергерт «Главные новости» программасында туры эфирда катнашты, анда ул Россиянең хәзерге вакытта Кытайда иң кирәкле продукциясе, Кытай партнерлары белән элемтәләрне ничек җайга салу, бизнесны уңышлы алып бару өчен нинди нюансларны белергә кирәклеге турында сөйләде.

Ул шулай ук Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы һәм Татарстан Республикасы Экспортка ярдәм итү үзәгенең «Кече һәм урта эшкуарлык» илкүләм проекты кысаларында үз продукциясен чит ил базарларына экспортлый башларга теләүче эшкуарларга ничек ярдәм итүләре турында җентекләп сөйләде.

Туры эфир кысаларында тавыш бирү үткәрелде, ул күп санлы эшкуарларның Азия базарында бизнес алып баруны перспективалы дип санавын күрсәтте.

«Главные новости» тапшыруын Татарстан 24 телеканалында әлеге сылтама буенча карарга мөмкин: https://youtu.be/-NjnYpn8JcA