«Без булдырабыз! Без бергә! » Республика иҗтимагый форумында 2030 елга кадәрге чорга Татарстан Республикасының Социаль-икътисадый үсеше стратегиясе проекты тикшерелде

2015 елның 14 апреле, сишәмбе

2015 елның  13 апрелендә  «Без булдырабыз! Без бергә!» Республика иҗтимагый форумы ачылышында 2030 елга кадәрге чорга Татарстан Республикасының Социаль-икътисадый үсеше стратегиясе проекты тикшерелде.

Форумның төп максаты - татарстанлыларның төбәк үсеше программаларында катнашуына бәйле инициативаларын һәм тәкъдимнәрен тикшерү. Фикер алышулар өч мәйданчыкта уздырылды: «Стратегия-2030», «Иҗтимагый пространство үсеше», «Татарстан: Эшлә. Укы. Уртаклаш. Үзгәр».

Форумга Татарстанның барлык районнарыннан килгән иҗтимагый оешма вәкилләре, шулай ук республика мәгариф учреждениеләре укучылары һәм хезмәткәрләре җыелды.

Фикер алышулар нәтиҗәләре буенча  Стратегия-2030 проекты җәмәгатьчелек тарафыннан хупланды һәм кабул ителүгә тәкъдим ителде.