«ТИСБИ» Идарә университетында Стратегия-2030 проектын тикшерделәр

2015 елның 19 марты, пәнҗешәмбе
2015 елның 18 мартында «ТИСБИ» Идарә университетында 2030 елга кадәрге чорга Татарстан Республикасының Социаль-икътисадый үсеше стратегиясе проектын тикшерделәр.
Фикер алышуларда «ТИСБИ» Идарә университетының финанслар кафедрасы мөдире, икътисад факультеты деканы Софья Сюркова, университет мөгаллимнәре, һәм шулай ук чакырылган экспертлар катнашты.
2030 елга кадәрге чорга Татарстан Республикасының Социаль-икътисадый үсеше стратегиясе проектының төп юнәлешләре турында Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгының индикатив идарә бүлеге башлыгы Ләйсән Гатауллина сөйләде. Үзенең чыгышында ул Стратегия-2030ның өч өстенлекле юнәлеше («Кеше капиталы», «Пространстволы үсеш» һәм «Икътисад») буенча төп бурычларга һәм проектларга тукталды.