Икътисад министрлыгында министрлыклар, ведомстволар һәм җирле үзидарә органнары катнашында эшче төркем утырышы узды

2024 елның 9 августы, җомга

Эш төркеме утырышының көн тәртибенә берничә мәсьәлә кертелде. Аерым алганда, 2025 елга кадәр киләчәктә муниципаль берәмлекләрдә кече һәм урта эшкуарлыкны үстерүнең төп күрсәткечләренең максатчан күрсәткечләренә ирешү һәм республика сәнәгать паркларын җиһазландырып бетерү турында.

Беренче мәсьәлә буенча кече һәм урта эшкуарлык субъектлары эшчәнлеге күрсәткечләре һәм аларның урыннардагы динамикасы – мәшгульләр саны, икътисадый актив үзмәшгульләр өлеше һәм башка күрсәткечләр каралды. Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы тарафыннан әлеге күрсәткечләрне үстерү резервларына аерым игътибар бирергә дип тәкъдим ителде. Шулай ук үзмәшгуль гражданнар белән аларны икътисадый эшчәнлеккә җәлеп итү өчен актив мәгълүмати эш алып барырга.

Көн тәртибендәге чираттагы мәсьәлә 2024-2025 елларда Татарстан Республикасы сәнәгать паркларын җиһазландыру булды. Биредә билгеләп үтелгәнчә, сәнәгать парклары бизнеста сәнәгать җитештерүе өлешен арттыру бурычлары шартларында сизелерлек үсеш ноктасы булып тора. Татарстан районнарында сәнәгать паркларын үстерү мәсьәләсен региональ һәм федераль дәрәҗәдә комплекслы ярдәм җәлеп итеп эшләү бурычы куелды.