Икътисад министрлыгы 2025-2027 елларга Татарстан Республикасының социаль-икътисадый үсеше фаразын формалаштыру буенча ведомствоара эшче төркемнең күчмә утырышларын уздырды

2024 елның 26 июне, чәршәмбе

2025-2027 елларга Татарстан Республикасының социаль-икътисадый үсеше фаразын формалаштыру кысаларында Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы муниципаль берәмлекләр, республиканың алдынгы сәнәгать предприятиеләре, Татарстан Республикасы Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, Татарстан Республикасы Финанс министрлыгы, Татарстанстат, Татарстан Республикасы буенча Федераль салым хезмәте идарәсе вәкилләре катнашында Ведомствоара эшче төркемнең күчмә утырышларын уздырды.

2024 елның 18-25 июнендә Казанда, Әлмәттә, Түбән Камада, Алабугада, Чаллыда һәм Чистайда эшче төркем утырышлары узды, алар барышында нефть-газ химиясе, машина төзелеше, энергетика комплекслары, җиңел, азык-төлек, агач эшкәртү сәнәгате һәм башка тармакларның тармакны формалаштыручы предприятиеләренең җитештерү-хуҗалык эшчәнлегенең фаразланган күрсәткечләре каралды.

Утырышта катнашучылар шулай ук Татарстан Республикасы шәһәр округларының һәм муниципаль районнарының социаль-икътисадый үсешенең урта сроклы фаразларын карадылар.

Республиканың әйдәп баручы предприятиеләре, министрлыклары һәм ведомстволары, муниципаль берәмлекләренең фаразланган күрсәткечләрен, шулай ук агымдагы үсеш тенденцияләрен исәпкә алып, 2025-2027 елларга Татарстан Республикасының социаль-икътисадый үсешен фаразлау параметрлары формалаштырылачак.