Министр урынбасары Г.И.Исмәгыйлова Россия Федераль салым хезмәтенең Татарстан идарәсенең хокук куллану практикасы турында фикер алышуларда катнашты

2024 елның 3 июне, дүшәмбе

Узган атнада Татарстан Республикасы икътисад министры урынбасары Гөлназ Исмәгыйлова Россия Федераль салым хезмәтенең Татарстан идарәсенең хокук куллану практикасы турында фикер алышуларда катнашты.

Төп темалары хуҗалык итүче субъектларның эшчәнлеген контрольдә тоту, дәүләт һәм муниципаль сатып алулар үткәрү, реклама һәм намуссыз конкуренция өлкәсендәге бозуларны ачыклау, шулай ук хакимият органнары тарафыннан рөхсәт ителә торган монополиягә каршы законнарны бозу өлкәсендә монополиягә каршы хезмәт практикасы булган чара традицион рәвештә Россия Монополиягә каршы федераль хезмәтнең Казан шәһәрендәге укыту-методика үзәге мәйданчыгында узды.

Әлеге чарада чыгыш ясаганда Гөлназ Исмәгыйлова 2019-2025 елларга Татарстан Республикасында конкуренцияне үстерүгә ярдәм итү буенча юл картасы чараларын гамәлгә ашыруның төп нәтиҗәләрен һәм 2024 елга бурычларны билгеләде. Йомгаклап, ул ачык фикер алышуларда катнашучыларның игътибарын республика Юл картасы чараларын, шулай ук Россия Федерациясендә конкуренцияне үстерү илкүләм планы чараларын (унитар предприятиеләр реформасы, ритуаль хезмәтләр буенча) активлаштыру зарурлыгына юнәлтте, аларны гамәлгә ашыру вакыты 2025 елда тәмамлана.