KAZANFORUMДА Сенегал белән килешү имзаланды

2024 елның 17 мае, җомга

«Россия-Ислам дөньясы: KAZANFORUM» XV халыкара икътисадый форумының соңгы көнендә Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм фонды «Мәдәният өчен рус альянсы» ассоциациясе - «Калинка» Сенегал Рус мәдәни үзәге белән үзара аңлашу һәм хезмәттәшлек турында килешү имзалады.

Килешүнең предметы булып партнерлык мөнәсәбәтләрен урнаштыру һәм икътисадый, мәдәни һәм мәгариф мөнәсәбәтләрен үстерү һәм киңәйтү, Сенегал һәм Татарстан Республикасы платформалары арасында иҗтимагый әһәмиятле эшкуарлык проектларын алга сөрү өчен озак вакытлы һәм нәтиҗәле хезмәттәшлекне үстерү тора.

Эш җитештерелә һәм кулланыла торган товарлар, ике төбәкнең экспортка юнәлдерелгән компанияләре хезмәтләре, шулай ук компанияләрнең Сенегалда һәм Татарстан Республикасында үткәрелә торган көндезге чараларда катнашуы турында үзара консультация ярдәме аша төзеләчәк.

Килешү шулай ук Сенегалда төрле ярминкәләрдә компанияләрнең хезмәтләрен һәм продукциясен экспонатлауны һәм хезмәттәшлекнең башка юнәлешләрен күздә тота.