Татарстан компанияләре «Цифрлы икътисад» илкүләм программасы кысаларында 20 млн га кадәр грант алырга мөмкин

2022 елның 10 мае, сишәмбе

«Россия Федерациясенең цифрлы икътисады» илкүләм программасының «Цифрлы технологияләр» федераль проекты кысаларында «Үсеш» программасында катнашу өчен гаризалар кабул итү башланды, ул 6 июньгә кадәр дәвам итәчәк.

Конкурс уңай эшлекле репутациягә һәм базарда фәнни тикшеренүләргә чыгымнар күбрәк тотылган продукцияне сату тәҗрибәсенә ия, әмма Россия цифрлы чишелешләрен эшләү һәм куллану буенча проектларны гамәлгә ашыру максатларында өстәмә фәнни-тикшеренү һәм тәҗрибә-конструкторлык эшләре (НИОКР) үткәрү ихтыяҗы булган предприятиеләргә ярдәм итүгә юнәлдерелгән.

Проектларны сайлап алу Россия цифрлы чишелешләрен эшләү, куллану һәм коммерцияләштерү буенча проектларга грант ярдәменең өстенлекле юнәлешләренә туры килә торган юнәлешләр (лотлар) буенча узачак:

- инженерлык программалары белән тәэмин итү;

- идарә итү системасы;

- предприятие ресурсларын планлаштыру системасы;

- клиентлар белән хезмәттәшлекне идарә итү системасы;

- мәгълүматларны җыю, саклау, эшкәртү, анализлау, модельләштерү һәм визуальләштерү системалары, шул исәптән бизнес-анализ системалары өлешендә;

- робототехника комплекслары һәм робототехника җайланмалары белән идарә итү системалары;

- мәгълүмати куркынычсызлыкны тәэмин итү һәм мәгълүматны яклау чаралары;

- мәгълүмат базалары белән идарә итү чаралары;

- виртуальләштерү системалары һәм гиперковергент системалар;

- программа белән тәэмин итү һәм кушымталар булдыру чаралары;

- операцион системалар һәм серверларны, челтәрләрне һәм шәхси компьютерларны виртуальләштерү чаралары;

- яңа коммуникацион интернет-технологияләр.

Инновацияләргә ярдәм итү Фонды тарафыннан бирелә торган грант күләме бюджеттан тыш финанслаганда 20 млн сумга кадәр (үз яки җәлеп ителгән акчалар хисабына) грант суммасының кимендә 25 % ын тәшкил итә.

Конкурска сайлап алу турында нигезләмә белән түбәндәге сылтама буенча танышырга мөмкин: https://fasie.ru/press/fund/razvitie-dataeconomy-5/

Конкурска гаризалар http://online.fasie.ru адресы буенча барлык формаларны тутыру юлы белән  һәм документларның электрон формаларын урнаштырып кабул ителә.

Гаризалар бирү белән бәйле сораулар буенча консультация ярдәме сорап, +7 (495) 231-19-06 доб 124 һәм 142 телефонына шалтыратып яисә e-mail аша info@fasie.ru мөрәҗәгать итегез.