гыйнвар, 2017 ел
җомга

РЭЦ белем бирә торган проект порталында «Россия предприятиеләренең экспорт эшчәнлеген оештыру» белем бирү программасының 8 курсы буенча дистанцион уку мөмкинлеге бар. РЭЦ белем бирә торган программаның  беренче онлайн-курсы эшли башлаган экспортерлар өчен 2016 елның 20 июнендә  Проект порталында ачылып, бүгенге көндә һәр тыңлаучыга  8 өйрәнү курсын узарга мөмкинлек бирә.

20 гыйнварда Артём Здунов яңа инвестиция проектларын гамәлгә ашыру өчен кирәкле инфраструктура объектларын төзү һәм реконструкцияләү  буенча чараларны гамәлгә ашыру максатыннан чыгып,  Түбән Кама һәм Менделеевск моношәһәрләре чыгымнарын «Моношәһәрләр үсеше фонды» НО финанславына кертүгә  гариза әзерләү буенча киңәшмә уздырды.

«Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм күрсәтү фонды» КБОның Татарстан Республикасы Экспортка ярдәм итү үзәге кече һәм урта эшкуарлыкның экспорт юнәлешле субъектлары вәкилләрен Россия экспорт үзәгенең Белем бирү проекты кысаларында «Экспорт операцияләрен таможняда рәсмиләштерү» дип аталган түләүсез курсларда катнашырга чакыра. Курслар 2017 елның 24 гыйнварында Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгында оештырыла.

Сахалин власте кече эшмәкәрлекне дәүләт закупкалары белән тәэмин итүгә юнәлтелгән эшләрне өйрәнә.  Алар турында закупкалар өлкәсендә контракт системасын көйләү буенча төбәк министрлыгы вәкилләренә Россия Федерациясендә электрон сәүдә системасын төзүчеләрнең берсе булган  Яков Геллер сөйләде.

Бүгенге көндә  гражданнар Дәүләт хезмәтләренең бердәм федераль порталы (gosuslugi.ru) аша күпчелек федераль ведомстволарның электрон хезмәт күрсәтүләреннән файдалана алалар. Ләкин шул ук вакытта, шәхси мәгълүматларга ныклы яклау таләп ителгән хезмәт күрсәтүләрне алуга Федераль порталга гариза юллау өчен, үзеңнең исәпкә алыну язмаңны расларга кирәк. Моны өйдәге  компьютердан мөстәкыйль эшләү мөмкин түгел.

Исегезгә төшерәбез, 2016 елның  сентябреннән «Минем документларым» челтәренең Казан, Яр Чаллы, Түбән Кама, Алабуга һәм Чистай шәһәрләрендә урнашкан 5 махсуслаштырылган офисы эшкуарлар өчен («Бизнес өчен КФҮ»)  эшли.

РФ Хөкүмәте Рәисе Дмитрий Медведев Россия икътисади үсеш министрлыгы әзерләгән Россия икътисадына ярдәм итү планын раслады. “Бездә 10 һәм 17 гыйнварда булган ике киңәшмә нәтиҗәләре буенча мин документларга кул куйдым, аерым алганда,  агымдагы елда безнең илнең тотрыклы социаль-икътисади үсешен тәэмин итүгә юнәлтелгән чаралар планын һәм йөкләмәләрне расладым", - диде юл хуҗалыгын үстерү буенча киңәшмәдә  премьер-министр Дмитрий Медведев.

РФ Икътисади үсеш министрлыгы РФ Хөкүмәтенә кече һәм урта эшмәкәрлеккә дәүләт ярдәме  һәм шулай ук яшьләр эшмәкәрлеген яклау буенча чараларны гамәлгә ашыру өчен  субсидияләрне субъектлар бюджетларына бүлү турында күрсәтмә проектын җибәрде.

Яр Чаллы шәһәре IT-паркында агымдагы елның 19 гыйнварында  Татарстан Республикасы  Машина төзелеше кластерының еллык гомуми җыелышы узды.

Россия Федераль салым хезмәтенең 2017 елның 12 гыйнварындагы N ММВ-7-6/8@ номерлы боерыгы белән Юридик затларның бердәм дәүләт реестры (ЕГРЮЛ) һәм Шәхси эшкуарларның бердәм дәүләт реестры (ЕГРИП) мәгълүматларын үз эченә алган белешмә тапшыру файлларының структурасына һәм составына карата таләпләр расланды.

Я