Авыл эшкуарлары ТР Гарантия фонды поручительлеге белән 70 млн сум акча алган

2020 елның 25 сентябре, җомга

Татарстанның авыл хуҗалыгы җитештерүчесе 70 млн. сумга ташламалы займнар алган. Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгына караган Татарстан Республикасы Гарантия фонды кредит буенча поручитель булган. Авылда эшкуарлык программасы буенча йөкләмәләр суммасы 33,1 млн. сум тәшкил иткән.

Йөкләмәләр Татарстан авыл хуҗалыгы җитештерүчеләре өчен «Авылда эшкуарлык» ташламалы программа кысаларында бирелгән, аны республикада Икътисад министрлыгы гамәлгә ашыра. 2020 ел башыннан программа буенча 33,1 млн. сумлык йөкләмәләр бирелгән

«Авылда эшкуарлык» программасы республиканың авыл хуҗалыгы товарлары җитештерүчеләренең бизнесын үстерү өчен махсус эшләнгән. Ташламалы продуктта авыл җирендә эшчәнлек алып баручы КФХ, шәхси эшкуар, кооперативлар һәм эшкуарлар катнаша ала. Әлеге продукт буенча Фондның поручительлек күләме кредит суммасының 70%ын тәшкил итә. Бүләкләү буенча ставка минималь – 0,5%, Гарантия фонды поручительлегенең максималь суммасы 5 млн. сумга кадәр.