Стратегия-2030 проектын Алабуга, Менделеевск, Нурлат, Чирмешән районары, Яр Чаллы шәһәре Советлары утырышларында тикшерделәр

2015 елның 27 феврале, җомга

2015 елның 27 февралендә Татарстан Республикасының Алабуга, Менделеевск, Чирмешән муниципаль районнары Советлары һәм Яр Чаллы муниципаль берәмлеге Советы утырышлары уздырылды.
Яр Чаллы муниципаль берәмлеге утырышында – Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, Нурлат һәм Чирмешән районнарында – Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин, Алабуга һәм Менделеевск районнарында Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары – Татарстан Республикасы сәнәгать һәм сәүдә министры Равил Зарипов катнашты.
Утырышларда 2030 елга кадәрге чорга республиканың Социаль-икътисадый үсеше стратегиясенең төп юнәлешләре турында Татарстан Республикасы икътисад министры урынбасарлары Наталья Таркаева һәм Булат Хаҗиәхмәтов, шулай ук «Татарстан-2030» проектының фәнни җитәкчесе Борис Жихаревич сөйләде.