Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы коллегиясе утырышында Стратегия-2030 проекты кысаларында агросәнәгать комплексының озак вакытка исәпләнгән төп сораулары каралды

2015 елның 19 феврале, пәнҗешәмбе

2015 елның 18 февралендә Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов катнашында Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының киңәйтелгән утырышы узды. Чарада шулай ук Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин, Татарстан Республикасы Премьер-министры Илдар Халиков, муниципаль район башлыклары, авыл хуҗалыгы предприятиеләре вәкилләре катнашты.

Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министры Марат Әхмәтов үзенең чыгышында Стратегия-2030 проектын тормышка ашыруның төп юнәлешләрен: сөт, ит, бәрәңге, җиләк-җимеш кластеры субъектларын формалаштыру, шулай ук импортны алыштыруга юнәлдерелгән инвестицияле проектларны тормышка ашыруны яктыртты.