Артём Здунов Стратегия-2030 проектын Буа районы Советы утырышында тәкъдим итте

2015 елның 14 феврале, шимбә

2015 елның 13 февралендә Буа муниципаль районы Советы утырышы уздырылды. Утырышта Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, һәм шулай ук Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутатлары, Татарстан Республикасы Президенты Аппараты, республика министрлыклары һәм ведомстволары вәкилләре, район предприятиеләре җитәкчеләре катнашты.
Утырышта Татарстан Республикасы икътисад министры Артём Здунов 2030 елга кадәр Татарстанның социаль-икътисадый үсеше стратегиясен тәкъдим итте. Әлеге Стратегия кысаларында Буа районының төп бурычлары турында сөйләп, ул муниципаль дәрәҗәдәге сәнәгать мәйданчыкларын үстерү һәм аңа резидентларны җәлеп итүнең (шул исәптән күрше төбәкләрдән дә) өстенлекле үсеш юнәлеше булырга тиешлеге турында сөйләде. Стратегия буенча Буа районы, аерым алганда, өстенлекле үсеш юнәлеше дигәндә, чик ара хезмәттәшлек тә күз уңында тотылган районнар исәбенә керә, дип билгеләп үтте Артем Здунов. Быел районда бер хуҗалык базасында беренче индустриаль мәйданчык ачу планлаштырыла. 2015 елда Татарстанда барлыгы кырыктан артык шундый мәйданчык ачылачак.