«Экспорт форсажы» акселерация программасын башлау турында

2024 елның 26 сентябре, пәнҗешәмбе

Бүген «Экспорт форсажы» акселерация программасы старт алды, ул экспортерларга РЭҮ Экспорт мәктәбе экспертлары ярдәмендә бизнес-план, яңа экспорт базарларына чыгу буенча юл картасы әзерләү өчен белем, компетенцияләр һәм гамәли инструментлар алырга мөмкинлек бирәчәк.

Быел агымда Татарстан Республикасының экспортка юнәлтелгән төрле юнәлештәге предприятиеләреннән 10 компания вәкилләре белем ала:
🔹чалу хайваннары һәм кош итеннән продукция җитештерү;
🔹парфюмерия һәм косметика чаралары җитештерү;
🔹авыл хуҗалыгы чималы һәм текстиль чималы белән күмәртәләп сәүдә итү;
🔹эшләнмәләр әзерләү өчен машиналар һәм җайланмалар җитештерү;
🔹ягулык грануллары җитештерү һәм башкалар.

Укытуның кереш модуле кысаларында программада катнашучылар экспорт һәм проект эшчәнлеге дөньясына чумдылар. Бизнес үсеше өчен яңа мөмкинлекләр ача торган экспорт эшчәнлегенең төп өстенлекләренә аерым игътибар бирелде.

Моннан тыш, уку барышында экспорт проектларына бәйле куркынычлар каралды һәм аларны минимальләштерү ысуллары ачыкланды, бу чит ил базарларында бизнесны уңышлы алып бару өчен мөһим аспект булып тора.

Экспортка ярдәм үзәге җитәкчесе Гергерт Альбина кече һәм урта бизнес субъектларына федераль һәм региональ дәрәҗәдә күрсәтелә торган ярдәм чаралары турында сөйләде.

Алда катнашучыларны тагын биш модуль көтә, аларның һәрберсе экспорт эшчәнлегенең төрле аспектларына тирәнрәк кереп китәчәк.

Укулар Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм фондының Экспортка ярдәм үзәге базасында РЭҮ Экспорт мәктәбенең аккредитацияләнгән тренерлары һәм остазлары тарафыннан үткәрелә.