Икътисад министрлыгында партнерлык финанслары турында киңәшмә узды

2024 елның 20 сентябре, җомга

2024 елның 20 сентябрендә Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгында Татарстан Республикасы Премьер-министры урынбасары - Татарстан Республикасы икътисад министры М.Р.Шаһиәхмәтов, Дәүләт Думасысының Икътисадый сәясәт комитеты рәисе М.А.Топилин, Бүлек идарәчесе - Үзәк банкның Идел-Нократ баш идарәсенең ТР буенча Милли банкыннан М.Д.Шәрифуллин катнашында партнерлык финанслары буенча эшчәнлекне гамәлгә ашыру өчен "Финанс партнерлары эшчәнлеге буенча Россия Федерациясенең аерым субъектларында партнерлык финанславы эшчәнлеген гамәлгә ашыру өчен кирәкле шартлар тудыру һәм Россия Федерациясенең аерым закон актларына үзгәрешләр кертү максатларында махсус җайга салу экспериментын үткәрү турында" 04.08.2023 ел, №417-ФЗ федераль законга үзгәрешләр кертү мәсьәләләре буенча киңәшмә узды.