МСП.РФ цифрлы платформасында “Инвестицион кредитлауга ярдәм итү үзәге” сервисы бар

2024 елның 2 июле, сишәмбе

Сервис, алга таба мондый проектларны гамәлгә ашыру максатына кредитлар буенча  «КУЭ» корпорациясе» АҖ гарантияләрен һәм поручительлекләрен алу мөмкинлеге белән, эшкәртү производстволары, җиңел сәнәгать, туризм, креатив индустрияләр, мәгълүмати технологияләр һ.б. өлкәсендә кече һәм урта эшкуарлык субъектларының инвестиция проектларын озата баруга һәм структуралаштыруга юнәлдерелгән.

Ярдәм алу өчен МСП.РФ  цифрлы платформасында теркәлергә кирәк һәм проектның бизнес-планы һәм финанс моделе кушымтасы белән әлеге адрес буенча гариза җибәрергә яисә QR кодынннан файдаланырга кирәк.

Эшкуарлар проектның бизнес-планын һәм/яки финанс моделен камилләштерүдә, шулай ук кредит килешүен структуралаштыруда, шул исәптән проект финанслары кысаларында тәкъдимнәр һәм ярдәм ала алачак.

Үзәк сайлау комиссиясендә ярдәм алган проектлар шулай ук 50 млн.сумлык кредитлар буенча бәйсез гарантияләр рәвешендә КУЭ корпорациясеннән ярдәм ала ала, шулай ук 70 млн.сумга кадәр ТР Гарантия фонды поручительлеген ала ала.

Инвестицион кредитлауга ярдәм итү үзәге кысаларында ярдәм сорап, аның кысаларында 50 млн.сумнан заем финанслары таләп ителә һәм проект бюджетының ким дигәндә 10% күләмендә үзенең катнашуы планлаштырыла торган инвестицион проектны гамәлгә ашыручы яки гамәлгә ашырырга планлаштыручы КУЭ субъектлары мөрәҗәгать итә ала.