Татарстан эшкуарлары маркетплейсларда эшләү буенча квалификацияләрен бушлай күтәрә ала

2024 елның 13 марты, чәршәмбе

«Минем бизнес» үзәге Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы ярдәме белән «Кече һәм урта эшкуарлык» илкүләм проекты кысаларында гамәлгә ашырыла торган «Маркетплейсларда эшләү буенча квалификация күтәрү» бушлай хезмәтенә гаризалар кабул итүне дәвам итә.

Хезмәтне республика территориясендә теркәлгән һәм үз эшчәнлекләрен алып барган эшкуарлар һәм үзмәшгульләр ала ала.

Бизнес Россиянең 4 эре онлайн-мәйданчыгы белән эшләү буенча үз компетенцияләрен сайларга мөмкин: Wildberries, Ozon, KazanExpress (Магнит.Маркет) һәм Яндекс.Маркет онлайн һәм бөтенләй бушлай.

Һәр маркетплейс өчен аерым уку курсы эшләнгән. Эксперт-укытучылар түбәндәгеләр турында сөйләячәк:

- Россиядә онлайн-сәүдә трендлары һәм мәйданчыклар белән таныштырачаклар;

- маркетплейста шәхси кабинетны теркәү;

- товар карточкалары төзү;

- SEO-товар карточкасын оптимальләштерү;

- товарга тасвирлама ясау һәм хаталарны тикшерү;

- маркетплейста эш модельләрендә (маркетплейс складыннан һәм сатучы складыннан);

- маркетплейсларда алга этәрү;

- маркетплейсларда эшне аналитикалау һәм автоматлаштыру

Уку ахырында йомгаклау аттестациясе узачак, аның нәтиҗәләре буенча катнашучылар дәүләт үрнәгендәге квалификация күтәрү турында таныклык алачак.

Финанс булмаган түләүле хезмәтләрне алуга гаризаны МСП.РФ цифрлы платформасында бирергә мөмкин (https://мсп.рф/), «Бизнеска ярдәм итү чаралары» бүлеген сайларга кирәк.

Татарстанда үзмәшгульләргә ярдәм Россия Президенты инициативасы белән оештырылган «Кече һәм урта эшкуарлык» илкүләм проекты кысаларында республиканың Эшкуарлыкка ярдәм фондының «Минем бизнес» үзәге тарафыннан гамәлгә ашырыла.

Ярминкәләрдә катнашу һәм башка ярдәм мәсьәләләре буенча консультацияне «Минем бизнес» үзәгенең кайнар линия телефоны +7(843)524-90-90 аша алырга мөмкин.