Татарстан халкына социаль контракт алу һәм үз эшләрен ачу турында сөйләячәкләр

2023 елның 17 марты, җомга

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы карамагындагы «Минем бизнес» үзәге «Кече һәм урта эшкуарлык» илкүләм проекты буенча социаль контракт алучылар өчен түләүсез онлайн-укытуның икенче агымын үткәрәчәк. Вебинар 21-24 мартта узачак. Онлайн укыту эшкуарлык эшчәнлеге нигезләрен өйрәнүгә, шул исәптән финанслау алу өчен предприятиенең бизнес-планын төзүгә юнәлдерелгән. Исегезгә төшерәбез: бер тапкыр бирелә торган түләү күләме 350 мең сумга кадәр тәшкил итә, сумма бизнес-планга бәйле.

Социаль контракт Татарстан Республикасында билгеләнгән яшәү минимумыннан түбән керемле аз керемле гаиләләргә һәм аз керемле гражданнарга бирелә. Социаль контракт халыкны социаль яклау бүлеге һәм эшкуарлык эшчәнлеген үзмәшгульлек яки шәхси эшмәкәрлек сыйфатында тормышка ашырырга планлаштырган гражданин арасында төзелә.

«Минем бизнес» үзәгенең 3 нче агым укытуы 2023 елның 11-14 апрелендә планлаштырыла.
Укуда катнашу өчен, РФ.КУЭның Цифрлы платформасында «Төбәк ярдәм чаралары», «Социаль контракт төзергә планлаштырган гражданнар өчен укыту программасына язылу» хезмәтендә гариза бирергә кирәк.

«Кече һәм урта эшкуарлык һәм шәхси эшкуарлык инициативасына ярдәм итү» илкүләм проектының максаты – бизнесны үстерүнең барлык этапларында – старт идеясеннән алып экспортка чыгуга кадәр ярдәм итү. РФ Президенты Владимир Путин инициативасы белән оештырылган илкүләм проектлар 2019 елда башланды.