сентябрь, 2016 ел
дүшәмбе

«Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм күрсәтү фонды» КБОның Татарстан Республикасы Экспортка ярдәм итү үзәге Сезгә 2016 елның 3 октябреннән Россия Федерациясе Хөкүмәте һәм Күпмилләтле Боливия Дәүләте  Хөкүмәте арасында Килешүнең үз көченә керәүен хәбәр итә. 2016 елның 12 апрелендә имзаланган Килешүгә ярашлы рәвештә Россия Федерациясе гражданнары һәм Күпмилләтле Боливия Дәүләте гражданнары өчен әлеге илләргә барганда виза таләп ителми.

2016 елның 29 ноябрендә  Мәскәүдә «Президент-отель» Кунакханә комплексында (Большая Якиманка ур., 24) «Россия сәнәгатен модернизацияләү: үсеш өстенлекләре» XI Милли конгрессы узачак.

Милли конгресс – бүгенге көндә актуаль булган кискен икътисадый мәсьәләләрне тикшерү процессында, иң беренче чиратта, эшкуарлар, дәүләт структуралары һәм иҗтимагый оешмалар арасында озакка исәпләнгән партнерлык мөнәсәбәтләрен булдыруга юнәлдерелгән ачык халыкара эшлекле мәйданчык.

2016 елның 27 сентябрендә 11.00 сәгатьтә Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгынның (адресы: 420021, ТР, Казан ш., Мәскәү ур., 55), конференц-залында Татарстан Республикасы Бизнес-инкубацияләү үзәге белән ташламалы шартларда аренда килешүе төзү хокукына кече эшкуарлык субъектларын сайлап алу конкурсы үткәрелә.

Салым ташламалары ярдәмендә инвесторны ничек итеп төбәктә кадрлар әзерләү системасының тулы хокуклы катнашучысы итәргә һәм ресурс үзәгенең ишеге завод цехына керү урыныннан нинди ераклыкта булырга тиеш? Әлеге һәм башка шундый сораулар турында Стратегик инициативалар агентлыгының «Яшь профессионаллар» юнәлеше вәкилләренә Татарстан Республикасы икътисад министры урынбасары Айрат Шәмсиев һәм Татарстан Республикасы фән һәм мәгариф министры урынбасары Андрей Поминов сөйләде.