Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы командасы «Татарстан кроссы - 2021» йөгерешендә катнашты

2021 елның 21 сентябре, сишәмбе

18 сентябрьдә Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы командасы «Милләтләр кроссы-2021» Бөтенроссия йөгерү көнендә актив катнашты. Массакүләм йөгереш «Урам» экстрим-паркы һәм Казансу елгасы яр буе территориясендә узды.

«Милләтләр кроссы» ел саен спортка битараф булмаган меңләгән кешеләрне берләштерә. Йөгереш стартына барлык теләүчеләр дә чыкты: тәҗрибәле йөгерешчеләр дә, һәвәскәр спортчылар да.

Иң массакүләм дистанция 3000 метрга үтте. Анда быел 10 меңнән артык казанлы катнашкан. «Милләтләр кроссы-2021» катнашучыларның гомуми саны 18 500 кеше булган.

«Миллениум» күпере астында старт зонасында бәйрәм кунаклары иҗат коллективлары катнашында күңел ачу программасын тамаша кылды.