Стратеглар Форумы кысасыпда Санкт-Петербургта конкурслар игьлан ителгән

2017 елның 8 июне, пәнҗешәмбе

20017 елның 23еннән 24 октябрьгә кадәр Санкт-Петербургта «Россия регионнарында һәм шәһәрләрендә стратегик планлаштыру: инструментлар һәм гамәлгә ашыру ресурслары»  XVI Гомумроссия форумы узачак. Форум кысасында конкурслар үткәрелә:

- «Шәһәрне үзгәрткән стратегия» смотр-конкурсы;

- Шәһәр стратегияләре 2017 конкурсы.

«Шәһәрне үзгәрткән стратегияләр» конкурсында катнашуга шәһәр округлары (халык саны 1 миллионга кадәр кеше булса), муниципаль районнар һәм шәһәр җирлекләре чакырыла. Конкурска 3 елдан да ким булмаган һәм 20 елдан артмаган чорда төзелеп, шәһәр яисә районның үсешенә уңай тәэсир иткән стратегияләр кабул ителә.  Әлеге конкурста стратегия буларак ничектер теркәлгән һәм стратегик нигезе булган    – программа, стратегия, концепция, проект, проект тәкьдиме буларак карала.

Шәһәр стратегиясе 2017 конкурсына 2014 елның 1 августыннан 2017 елның 15 августына  кадәр кабул ителгән шәһәр округлары стратегияләре кабул ителә.  Якынча читтән торып сайланган конкурсантлар «Россия регионнарында һәм шәһәрләрендә стратегик планлаштыру : гамәлгә ашыру инструментлары һәм ресурслары»  XVI Гомумроссия форумы кысасында урында ярымфиналда ярышачаклар. 4 җиңүче «Россия шәһәрләре 2030: мөмкинлекләр тыкрыгы» Гомумроссия стратегик үсеш форумы барганда финалда очрашачак (Екатеринбург, 2017 елның 15-16 ноябрендә).

Конкурслар турында тулырак информация  сайтта бирелгән forumstrategov.ru.