Эшкуарлар һәм үзмәшгульләр өчен кондитер һәм азык-төлек продукциясе җитештерү өлкәсе үз-үзләрен тикшерү өчен чек-лист әзерләнде

2024 елның 27 апреле, шимбә

«Минем бизнес» үзәге үзмәшгульләр һәм кондитер һәм азык-төлек продукциясе җитештерү белән шөгыльләнүче эшкуарлар өчен бушлай хезмәт күрсәтүгә гаризалар кабул итүне дәвам итә.

Роспотребнадзорның республика буенча идарәсе экспертлары әйберләр ясаганда куркынычсызлык таләпләрен үтәү мәсьәләләре буенча белешмәлек һәм үз-үзеңне тикшерү өчен чек-лист эшләгән.

Инструкциядә һәм чек-листта таләпләр җентекләп тасвирлана:
➖ су белән тәэмин итү һәм канализациягә карата;
➖ эш шартларына карата;
➖ чимал һәм азык-төлекне маркировкалау, ташу һәм саклау буенча;
➖ чимал эшкәртүгә һәм продукция җитештерүгә карата;
➖ әзер продукцияне саклау һәм сату буенча.

Белешмәлекне алу өчен гаризаны сылтама аша бирергә була. «Әзер кулинар, икмәк-булка һәм кондитерлык әйберләрен әзерләгәндә куркынычсызлык таләпләрен үтәү буенча чек-лист бирү» хезмәтен сайларга кирәк.

Түләүсез хезмәт Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы ярдәме белән «Кече һәм урта эшкуарлык» илкүләм проектын гамәлгә ашыру кысаларында эшли башлады.