19-20 декабрь көннәрендә 2030 елга кадәр Татарстан үсеше стратегиясен эшләү кысаларында киңәшмәләр үткәрелде

2013 елның 21 декабре, шимбә
2013 елның 19-20 декабре көннәрендә «2030 елга кадәрге чорга Татарстан Республикасы үсеше стратегиясе» проектын формалаштыру буенча эшне алга таба дәвам итү буенча эшче очрашулар сериясе оештырылды.
Стратегия проектын эшләүче – «Леонтьев үзәге» (Санкт-Петербург шәһ.) халыкара социаль-икътисадый тикшеренүләр үзәге» Ябык акционерлык җәмгыяте түбәндәге темалар буенча тикшеренүләр үткәрүнең җентекле планы белән таныштырды: «Югары белем һәм хезмәт базары», «Татарстан Республикасында бизнесны башлау һәм алып бару шартлары: проблемалар һәм перспективалар», «Татарстан Республикасы сәнәгате: перспективалар һәм булырга мөмкин хәвефләр», «ТР АСК проблемалары һәм перспективалары», «Татарстан Республикасының пространство-территориаль үсеше». Татарстан Республикасының социаль-икътисадый хәленә һәм төп тармакара икътисадый комплекслар һәм төп төбәкара көндәшлек юнәлешләре яссылыгында аның Россиядә һәм дөньяда тоткан көндәшлек позицияләренә анализ үткәрү концепциясе дә тәкъдим ителде.