Инвестиция эшчәнлеге турында республика законы икътисадый үсеш тотрыклылыгы проблемасын хәл итәргә ярдәм итәчәк

2018 елның 8 феврале, пәнҗешәмбе

Инвестиция проектларын гамәлгә ашырганда бизнеска салым ташламалары бирү тәҗрибәсен дәвам итәргә кирәк, дип саный парламентариеләр. Бу хакта бүген Икътисад, инвестицияләр һәм эшкуарлык комитеты утырышында сөйләштерләр. Бүген Комитет әгъзаларының игътибар үзәгендә 1998 елның ноябрендә кабул ителгән "Татарстан Республикасында инвестиция эшчәнлеге турында" республика законы булды. Парламентариеләр документның эш нәтиҗәлелеген бәяләделәр.

Предприятиеләрнең инвестиция эшчәнлеген стимуллаштыру өчен республика җитәкчелегенең нинди чаралар күрүе хакында республика икътисад министры урынбасары Булат Хаҗиәхмәтов сөйләде.

Комитет утырышында башка мәсьәләләр дә каралды. Утырышта Дәүләт Советы Рәисе урынбасары Юрий Камалтынов катнашты.