2014 елның 16 августы, шимбә
2014 нче елның 15 нче августында үткән очрашуда икътисад Комитеты, Татарстан Республикасы Дәүләт Советының инвестицияләр һәм эшкуарлыклар рәисе Марат Галеев, Татарстан Республикасының Дәүләт Советы депутаты «Татарстан – 2030» проектының урындагы офис җитәкчесе Владимир Грицких, “Татарстан Республикасы Министрлыгы Кабинетына буйсынган Татарстан Республикасының икътисад һәм социаль тикшеренү Үзәге” ГБУ директоры Алевтина Кудрявцева, икътисади һәм стратегик үсеш мәсьәләләре буенча Казан федераль (Идел буе) университеты проректоры Марат Сафиуллин, ректор киңәшчесе – иҗтимагый мәгълүмат үзәге К(П)ФУ җитәкчесе Юрий Алаев, Казан милли технологик тикшеренү университетының икътисади Югары мәктәбе лиректоры Сергей Киселев катнашты.
Очрашуның төп максаты булып, төрле вакытларда Татарстан Республикасының стратег документларын эшкәртүдә катнашкан Стратег проектны алып баручы икътисад тарафдары һәм экспертларының күзаллавы турында фикер алышу иде. Чакырылган экспертлар бирелгән материаллар буенча үзләренең тәкъдимнәрен һәм искәрмәләрен җиткерделәр. Кайбер сораулар буенча җанлы дикуссия барышында, киләчәктә эшкәртү өчен, проект кысасында аерым юнәлешләр барлыкка килде.
Очрашуда Чилеше Стратегта күрсәтәләчәк, Стратегияга һәм системлы проблемаларга кергән Стратег проектның эчтәлекле өлешләре һәм флагман проектлары турында сүз алып барылды. Шул ук вакытта, Республика глобаль кооперациядә үзенең урынын алачак.
Очрашуның тәмамлап, Татарстан икътисад министры Мидхәт Шаһиәхмәтов андый чараларның мөһимлеген билгеләп үтте һәм катнашучыларны бергәләп эш барырга өндәде.