2030нчы елга кадәр Татарстан Республикасы Стратегичсен эшкәртү: “Кама экономик зонаның үсеше”турында проектлау мәйданчыгының утырышы

2014 елның 13 августы, чәршәмбе
2014 нче елның 11 августында Нижнекамск шәһәренең халык иҗаты Йортында “Кама экономик зонаның үсеше”турында проектлау мәйданчыгының утырышы булып үтте. 2030нчы елга кадәр Татарстан Республикасы Стратегичсен эшкәртүнең икенче этабында “Кама экономик зонаның үсеше”турында проектлау мәйданчыгының бу беренче утырышы.Чарада проект экспертлары «Татарстан – 2030», региональ һәм муниципаль власте, бизнес, профилле иҗтимагый һәм фәнни оешма һәм шулай ук Татарстан Республикасының Кама инновацияле җирле производство кластеры вәкилләре катнашты.
Утырыш барышында катнашучылар “КамЭЗ инновация үсеше” секциясендә Кама экономик зона офыгында 2030 нчы елга кадәр булучы берничә юнәлешендә тәгъбирләү таптылар һәм шулай ук инновация үсешендәге киртәләрне булдырмау механизмнарын билгеләделәр. Утырышта катнашучылар Стратегия проекты эшендә әйтелгән тәкъдимнәрне исәпкә алу турында фикер йөрттеләр.