Бишенче потенциальный инвестор пәйда у МИЗ «АлмА»

2019 елның 16 августы, җомга

Инвестицион проект бәясе артып, 7 млрд. сум тормышка ашыруны планлаштыра МИЗ территориясендә «АлмА» ҖЧҖ компаниясе «Газ вектор». Гомуми суммасы беренче биш инвестпроектов МИЗ «АлмА» артып китәчәк 56 миллиард сум.

Бүген Татарстан Республикасы икътисад Министрлыгы заключило турында килешү нияте белән, яңа потенциаль инвесторы махсус икътисадый зонасы «АлмА» – компаниясе ҖЧҖ «Газ вектор».

CNG һәм LPG газ баллоннары ясау буенча яңа производствоны Лениногорскида урнаштыру планлаштырыла. Проект инвестицияләренең гомуми күләме 7 млрд сумнан артып китә.

Исегезгә төшерәбез, хәзерге вакытта Әлмәт, Лениногорск һәм Түбән Кама районнары территориясендә «АлмА» нефть, газ, химия юнәлешендәге махсус икътисадый зона формалаштыру бара. Элегрәк дүрт потенциаль инвесторлар белән ниятләр турында килешүләр төзелгән иде.

Икътисад министры Фәрит Габделганиев билгеләп үткәнчә, биш инвестпроектның гомуми суммасы 56 млрд сумнан артып китәчәк. Аларны тормышка ашыру 1300 ләп эш урыны булдырырга мөмкинлек бирәчәк.

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы «АлмА» махсус икътисадый зонасының кызыксынган инвесторларыннан гаризалар кабул итүне дәвам итә. Моның өчен инвесторларга техник таләпләрне һәм контакт мәгълүматын күрсәтеп, гариза җибәрергә кирәк.