«Төзелешкә һәм территориаль планлаштыруга рөхсәт алу» максатчан программасын эшләү мәсьәләләре буенча киңәшмә булды

2017 елның 15 феврале, чәршәмбе

2017 елның 15 февралендә Татарстан Республикасы  Төзелеш, архитектура һәм торак-коммунального хуҗалыгы министрлыгында  «Төзелешкә һәм территориаль планлаштыруга рөхсәт алу» максатчан моделен эшләү мәсьәләләре буенча киңәшмә булды һәм анда Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы вәкилләре катнашты.

«Төзелешкә һәм территориаль планлаштыруга рөхсәт алу» максатчан моделе төзелешкә рөхсәт алу өчен кирәкле процендуралар узу срогын кыскарту тәртибен һәм аларның санын билгеләүгә һәм шулай ук шәһәр округлары генераль планнарын, Россия Федерациясе субъектларында җирлекләрнең генераль планнарын кабул итүне тәэмин итүгә юнәлтелгән.