Татарстан Республикасы социаль-икътисади Стратегиясенең 2030 нчы елга кадәр үсеше “Шәһәрләр халык өчен: эффектлы җәмгыять киңлеген проектлау буенча дөньяви тәҗрибәне” эшкәртү кысасында семинар булып үтте

2014 елның 27 августы, чәршәмбе
2014 нче елның 27 нче августында Казан дәүләт архитектура-төзелеш университетында “Шәһәрләр халык өчен: эффектлы җәмгыять киңлеген проектлау буенча дөньяви тәҗрибә” темасына семинар үтте. Бу семинар “Киңлек, инфраструктура, реаль капитал” проектлау мәйданчыгы кысасында Татарстан Республикасы социаль-икътисади Стратегиясенең 2030 нчы елга кадәр үсеш проектын булдыру өчен үткәрелде. Семинарда Республика бизнесының Министрлыклар һәм ведомстволар вәкилләре, фән һәм профилле иҗтимагый оешмалар катнашты.
Сәламләү сүзе белән Казан дәүләт архитектура-төзелеш университеты ректоры, проект мәйданчыгының икенче җитәкчесе Рәшит Низамов мөрәҗәгать итте.