ТР Икътисад министрлыгы делегациясе Чүпрәле районында булды

2024 елның 26 марты, сишәмбе

2024 елның 26 мартында «Кече һәм урта эшкуарлык» илкүләм проектын гамәлгә ашыру кысаларында Татарстан Республикасы икътисад министры урынбасары Сәрия Сираҗиева, Татарстан Республикасы Гарантия фонды, Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм фонды вәкилләре җитәкчелегендәге Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы делегациясе Чүпрәле муниципаль районында булды. Программага объектларга бару һәм эшкуарлар белән очрашу кертелгән иде.

Сәфәр барышында Министрлыкның эшче төркеме ТР Чүпрәле районы җитәкчеләре озатуында «Государев амбар» ҖЧҖне карады, атап әйткәндә, тегермән комплексы каралды, аннан соң җиләк-җимеш үстерү белән шөгыльләнүче «Дуванов бакчалары» СПССК, шулай ук цеолитлар чыгару һәм эшкәртүгә махсуслашкан «Идел буе цеолитлары» ААҖ бардылар.

Шулай ук эшче төркем әгъзалары «Исток»  СПССК сөт эшкәртү цехында булдылар һәм «Чүпрәле» сәнәгать мәйданчыгы резидентларының җитештерүе белән таныштылар, анда җитештерү процесслары каралды һәм предприятиеләрне үстерү мәсьәләләре тикшерелде.

ТР Чүпрәле районы башкарма комитеты залында эшкуарлар белән очрашу узды. Очрашу барышында бизнесны үстерү, кече һәм урта эшкуарлыкка ярдәм итү, шулай ук дәүләт органнары белән хезмәттәшлек мәсьәләләре тикшерелде.

Татарстан Республикасы Гарантия фонды директоры урынбасары Рәсим Усманов эшкуарларга Татарстан Республикасы Гарантия фондыннан ярдәм чаралары, ташламалы продуктлар һәм заем финансларын рәсмиләштергәндә поручительлек бирү шартлары турында сөйләде, шулай ук ул партнерлык финанслары кысаларында «Даман» яңа гарантия продуктын эшләтеп җибәрүгә игътибар бирде.

Исегезгә төшерәбез, Россия Федерациясе Президенты Владимир Путин инициативасы белән оештырылган «Кече һәм урта эшкуарлык һәм шәхси эшкуарлык инициативасына ярдәм» илкүләм проекты кысаларында  Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгына караган Эшкуарлыкка ярдәм фондының «Минем бизнес» үзәге тарафыннан Татарстан Республикасында ил эшкуарларына ярдәм итү гамәлгә ашырыла.