апрель, 2017 ел
дүшәмбе

2017 елның 5сеннән 9 апрельгә кадәр Мәскәүнең  «Вороново» ВШЭ НИУның уку үзәге базасында Россия Икътисади үсеш министрлыгының  «Дөнья дәрәҗәсендәге инвестицияләрне җәлеп итү инновацион кластер-лидерлары үсеше» приоритет проектының кластер-катнашучылары өчен Стратегик сессиясе булды.

Конкурста катнашу өчен гаризаларны Татарстан Республикасы Хезмәт, мәшгульлек һәм социаль яклау министрлыгы 2017 елның 30 мартыннан 24 апрельгә кадәр түбәндәге адрес буенча кабул итә: 420044, Казан шәһ. Волгоградская ур., 47нче йорт, контакт телефоннары: (843) 557-21-47, 557-21-21, 557-20-99.

Россия Икътисади үсеш министрлыгы бизнес өчен вакытсыз күзәтчелек каникулларын 2018 елның 31 декабреннән соң озайту буенча чыгыш ясый, бу хакта СМИга  икътисади үсеш министры урынбасары  Савва Шипов хәбәр итте. Бу алдагы елдан хәвеф-хәтәр янавына юнәлтүне кертмәгән тикшерүче оешмаларга кагылырга мөмкин.

Стратегик инициативалар агентлыгы (АСИ) VI Бөтенроссия журналистлар конкурсында катнашуга гаризалар кабул итә башлады.

2017 елның 6-7 апрелендә эшмәкәрлекне яклау иң яхшы практикларының тәҗрибәсен уртаклашу һәм өйрәнү максатыннан Татарстан Республикасына Чиләбе өлкәсеннән кече һәм урта эшмәкәрлек үсеше Фонды генераль директоры Артур Йосыпов, эшмәкәрлекне яклау үзәге җитәкчесе Алена Шорохова, бизнес өчен МФЦ җитәкчесе Юлия Епимахова катнашында делегация килде.