февраль, 2017 ел
чәршәмбе

14 февральдә Мәскәүдә Татарстан Республикасы  Президенты Рөстәм Миңнеханов Федераль антимонополия  хезмәте җитәкчесе Игорь Артемьев белән очрашып, Россия Федерациясе  Хөкүмәтенең 2015 елның 5 сентябрендә  кабул иткән 173-р(Стандарт) күрсәтмәсе  белән расланган Россия Федерациясе  субъектларында конкуренция үсеше стандартларын кертү мәсьәләсе турында сөйләште.

2017 елның 15 февралендә Татарстан Республикасы  Төзелеш, архитектура һәм торак-коммунального хуҗалыгы министрлыгында  «Төзелешкә һәм территориаль планлаштыруга рөхсәт алу» максатчан моделен эшләү мәсьәләләре буенча киңәшмә булды һәм анда Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы вәкилләре катнашты.

2017 елның 15 февралендә «Татнефтехиминвест-холдинг» ААҖдә Татарстан Республикасы икътисад министры Артем Здунов рәислегендә  «Кама инновацион территориаль-җитештерү кластеры» Коммерция булмаган партнерлык» Берләшмәсе коллегиясенең чираттагы утырышы булып узды.