ТР Икътисад министрлыгы эшкуарларны экспорт эшчәнлегенә ярдәм итү өчен чаралар турында фикер алышырга һәм тәкъдимнәр әзерләргә чакыра

2022 елның 11 августы, пәнҗешәмбе

16 августта эшкуарлар өчен тышкы икътисади эшчәнлеккә ярдәм чараларына багышланган түгәрәк өстәл узачак. Экспертлар экспорт эшчәнлеген үстерүгә юнәлдерелгән инструментлар һәм программалар турында сөйләячәкләр, төбәк экспортерлары кейсларын тикшерәчәкләр һәм җаваплы структуралар вәкилләренә актуаль тәкъдимнәр исемлеген формалаштырачаклар.

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы төбәк экспортерларын һәм экспорт эшчәнлеген башларга ниятләгән эшкуарларны яңа шартларда үз-үзеңне нәтиҗәле тотуның мөмкинлекләре, төп инструментлары һәм моделе турында фикер алышырга чакыра. Экспертлар түгәрәк өстәлдә экспорт технологияләрен һәм экспорт проектының тормыш циклын тикшерәчәк. Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгының бизнеска ярдәм итү институтлары тарафыннан гамәлгә ашырыла торган дәүләт ярдәме чаралары һәм инструментлары; «Россия экспорт үзәге» АҖнең финанс һәм финанс булмаган программалары – аналитика, консультацияләр, чит илләрдә танылу, компенсацияләр, финанс һәм гарантия ярдәме, иминиятләштерү каралачак.

Эшкуарлар үзләре дә – Денис Никифоров, «АГ Экспорт» ҖЧҖ, Иван Гаврилов, «Тасма» ФҖП ҖЧҖ директорының сатулар буенча урынбасары һәм башкалар дәүләт ярдәмен җәлеп итү һәм гамәлгә ашыруның реаль мисаллары һәм кейслары белән уртаклашачак.

Түгәрәк өстәл кунаклары экспертлар белән бергә бизнес алып бару тәҗрибәсе белән уртаклаша, актуаль мәсьәләләр буенча фикер алыша һәм экспорт эшчәнлеген алга таба эшләү һәм үстерү өчен соратулар һәм тәкъдимнәр исемлеген формалаштыра алачаклар.

Очрашу модераторы: Артур Николаев – идарә рәисенең беренче урынбасары, Татарстан Республикасы Сәүдә-сәнәгать палатасының Татарстан Республикасы Сәүдә-сәнәгать палатасының Эшкуарлыкны үстерү һәм аңа ярдәм итү департаменты директоры. Спикер: Эмиль Шенфельд, «Россия экспорт үзәге» АҖ Экспорт мәктәбе тренеры.

Анда катнашу өчен экспорт эшчәнлегенә җәлеп ителгән эшкуарлар чакырыла, урыннар саны чикләнгән. Сылтама буенча теркәлү: https://fabrika-predprinimat.timepad.ru/event/2133474/

Чара Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы һәм «Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм итү фонды» КБК НО экспортка ярдәм итү үзәге ярдәме белән гамәлгә ашырыла.

Эшкуарлык эшчәнлегенә ярдәм итү чаралары турында консультацияне «Минем бизнес» үзәгенең кайнар линия номерына шалтыратып алырга мөмкин: +7 (843) 524-90-90.