Татарстанда маркетплейсларга чыгу буенча бизнес өчен белем бирү форум-марафоннары сериясе дәвам итә

2022 елның 1 августы, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы һәм Министрлык карамагындагы Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм фондының «Минем бизнес» үзәге илнең әйдәп баручы маркетплейсларына чыгуга һәм эшләүгә багышланган «Идеядән сатуга кадәр» онлайн-форумнары сериясен дәвам итә.

Икенче форум-марафон Ozon маркетплейсы белән эшләүгә багышланган, ул 22 августтан 5 сентябрьгә кадәр узачак: катнашучылар ике атнага уку дәвамында сәүдә мәйданчыгында эш нечкәлекләре турында барысын да беләчәкләр.

«Идеядән сатуга кадәр» программалары сериясендә Россия маркетплейсларына чыгуга багышланган дүрт укыту-марафоны планлаштырылган. Без 300 дән артык катнашучы өчен беренче марафонны уздырдык, анда Wildberries белән эшләү турында тулырак мәгълүмат бирдек. 22 августтан шундый ук укыту программасын башлап җибәрәбез, бу юлы инде OZON мәйданчыгы турында», – дип билгеләп үттеТР Эшкуарлыкка ярдәм итү Фонды генераль директорының беренче урынбасары – «Минем бизнес» үзәге җитәкчесе  Линара Борһанова-.

Форум-марафоннарның ике атналык интерактив укыту программасы бизнес милекчеләренә, сату бүлекләре җитәкчеләренә, үзмәшгульләргә, шулай ук бизнес башларга һәм үз товарларын маркетинг мәйданчыкларында сатарга теләгән физик затларга исәпләнгән.

Марафонда катнашучылар видео-дәресләргә керә алачаклар. Шулай ук телеграм-канал һәм чат оештырылачак, анда реаль вакыт режимында марафон кураторларыннан ярдәм алырга мөмкин.

Катнашучылар сәүдә мәйданчыгында теркәлү узачак, анда товарлар карточкаларын булдырырга һәм аларның сурәтләрен йөкләргә, үз продукциясен конкрет маркетинг таләпләренә туры китерергә, логистиканың иң отышлы схемасын билгеләргә, товарларны рекламалауны көйләргә һәм шәхси кабинетта склад калдыклары белән идарә итәргә өйрәнәчәкләр. Ә иң мөһиме – уңышлы сату.

Укыту модульләрен узу һәм биремнәрне уңышлы үтәү нәтиҗәләре буенча марафонда катнашучылар электрон сертификат алачак.

Марафонга теркәлү МСП.РФ ның Цифрлы платформасы аша башкарыла. «Минем бизнес» үзәгенең кайнар линия телефонына +7 (843) 524-90-90 шалтыратып, консультация алырга мөмкин.

Чара «Кече һәм урта эшкуарлык һәм шәхси эшкуарлык инициативасына ярдәм» илкүләм проекты кысаларында уздырыла.