апрель, 2017 ел
чәршәмбе

Тышкы икътисади банк (ВЭБ) һәм Стратегик инициативалар Агентлыгы (АСИ)  Россиянең 23 регионында регионнарның бизнес-идеяләрен финанс ресурслары белән турыдан-туры тоташтырырга мөмкинлек биргән һәм бу секторның актив үсешенә китергән инвестицион проектларны җәлеп иткән  яңа технологияләрен гамәлгә ашыра.

Бүген Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгында Саха Республикасы (Якутия) делегациясе белән очрашу булып, аның составына  Саха Республикасы Инвестицион үсеш һәм эшмәкәрлек министры Антон Сафронов, Саха Республикасы инвестицион үсеш агентлыгының генераль директоры вазифасын башкаручы Юлиана Диряхова,  «Якутия» Технопаркы» ГАУ директоры  Антон Семенов һәм ЦентрДомСтрой ЧҖҖ компаниясе вәкилләре керде. Киңәшмәне Татарстан Республикасы икътисад министры  Артём Здунов уздырды.

Конкурс «НТИ үсеше» конкурсы икътисадны модернизацияләү һәм Россиянең инновацион үсеше буенча Россия Президенты каршындагы Совет президиумы хуплаган НТИ юл картларын гамәлгә ашыру максатыннан  НИОКРны яклауга юнәлтелгән.

Россия Икътисади үсеш министрлыгы ярашлы закон проектын  агымдагы елда ук эшләргә җыена.