Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы тарафыннан норматив хокукый актларга һәм норматив хокукый актлар проектларына үткәрелгән коррупциягә каршы экспертиза нәтиҗәләре

2023 елның 9 аенда Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы тарафыннан үткәрелгән норматив хокукый актларга һәм норматив хокукый актлар проектларына коррупциягә каршы экспертиза турында мәгълүмат

: НПА проектларының гомуми саны 125, шул исәптән:

– Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты карарлары проектлары-102;

– Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы боерыклары-15;

- Президент Указлары-9,

үткәрелгән тикшерүләр барышында коррупция факторлары ачыкланмады.

Күрсәтелгән норматив хокукый актларга һәм норматив хокукый актлар проектларына коррупциягә каршы үткәрелгән экспертиза нәтиҗәләре буенча коррупциоген факторлар ачыкланмады. Күрсәтелгән норматив хокукый актларга һәм норматив хокукый актлар проектларына бәйсез коррупциягә каршы экспертиза үткәрү нәтиҗәләре буенча нәтиҗәләр бәйсез экспертлардан килмәде.

2023 елның I яртыеллыгында Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы тарафыннан үткәрелгән норматив хокукый актларга һәм норматив хокукый актлар проектларына коррупциягә каршы экспертиза турында мәгълүмат:

НПА проектларының гомуми саны 76, шул исәптән: - Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты карарлары проектлары-54; – Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы боерыклары-14; - Президент указы-8, үткәрелгән тикшерүләр барышында коррупция факторлары ачыкланмады.

2022 елның 9 аенда Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы тарафыннан норматив хокукый актларга һәм норматив хокукый актлар проектларына коррупциягә каршы экспертиза уздыру турында мәгълүмат:

НПА проектларының гомуми саны – 78, шул исәптән:

– Татарстан Республикасы законнары проектлары – 6;

– Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты карарлары проектлары-55;

– Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы боерыклары-16;

– Президент Указы-1, үткәрелгән тикшерүләр барышында коррупция факторлары ачыкланмады.

Үткәрелгән коррупциягә каршы экспертиза нәтиҗәләре буенча күрсәтелгән норматив хокукый актлар һәм коррупциячел факторларның норматив хокукый актлары проектлары ачыкланмады.

Күрсәтелгән норматив хокукый актларга һәм бәйсез экспертларның проектларына бәйсез коррупциягә каршы экспертиза үткәрү нәтиҗәләре буенча бәйсез экспертлардан ике бәяләмә керде, экспертларның кисәтүләре исәпкә алынмады, бәйсез экспертлар адресына мотивацияләнгән җаваплар җибәрелде.

2022 елның I яртыеллыгында Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы тарафыннан норматив хокукый актларга һәм норматив хокукый актлар проектларына коррупциягә каршы экспертиза уздыру турында мәгълүмат:

НПА проектларының гомуми саны – 59, шул исәптән:

– Татарстан Республикасы законнары проектлары – 3;

– Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты карарлары проектлары-47;

– Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы боерыклары-8;

– Президент Указы-1.

Күрсәтелгән норматив хокукый актларга һәм бәйсез экспертларның проектларына бәйсез коррупциягә каршы экспертиза үткәрү нәтиҗәләре буенча бәйсез экспертлардан бер йомгак алынды, эксперт искәрмәләре исәпкә алынмады, бәйсез эксперт адресына мотивацияле җавап җибәрелде.

2021 ел өчен Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы тарафыннан үткәрелгән норматив хокукый актларга һәм норматив хокукый актлар проектларына коррупциягә каршы экспертиза турында мәгълүмат:

НПА проектларының гомуми саны – 79, шул исәптән:

– Татарстан Республикасы законнары проектлары – 4;

– Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты карарлары проектлары-61;

– Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы боерыклары-11;

– Президент Указы-3, үткәрелгән тикшерүләр барышында коррупция факторлары ачыкланмады.

Күрсәтелгән норматив хокукый актларга һәм бәйсез экспертларның проектларына бәйсез коррупциягә каршы экспертиза үткәрү нәтиҗәләре буенча бәйсез экспертлардан 3 йомгаклау керде, экспертларның кисәтүләре исәпкә алынмады.

2021 елның 9 аенда Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы тарафыннан норматив хокукый актларга һәм норматив хокукый актлар проектларына коррупциягә каршы экспертиза уздыру турында мәгълүмат:

НПА проектларының гомуми саны – 50, шул исәптән:

– Татарстан Республикасы законнары проектлары – 3;

– Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты карарлары проектлары-36;

– Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы боерыклары-8;

Күрсәтелгән норматив хокукый актларга һәм норматив хокукый актлар проектларына бәйсез коррупциягә каршы экспертиза үткәрү нәтиҗәләре буенча бәяләмәләр бәйсез экспертлардан килмәде.

2021 елның I яртыеллыгында Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы тарафыннан норматив хокукый актларга һәм норматив хокукый актлар проектларына коррупциягә каршы экспертиза уздыру турында мәгълүмат:

НПА проектларының гомуми саны-38, шул исәптән:

– Татарстан Республикасы законнары проектлары – 1;

– Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты карарлары проектлары-30;

– Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы боерыклары-4;

2021 елның I кварталында Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы тарафыннан норматив хокукый актларга һәм норматив хокукый актлар проектларына коррупциягә каршы экспертиза уздыру турында мәгълүмат:

НПА проектларының гомуми саны-19, шул исәптән:

– Татарстан Республикасы законнары проектлары – 1;

– Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты карарлары проектлары-14;

– Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы боерыклары-2;

– Президент Указы-2, үткәрелгән тикшерүләр барышында коррупция факторлары ачыкланмады.

Соңгы яңарту: 2023 елның 28 декабре, 16:21