Азык-төлек продуктлары һәм азык-төлек китерү хезмәтләре өчен түләүгә бәйле чыгымнарны субсидияләү

Азык-төлек һәм азык-төлек китерү хезмәтләре өчен түләү белән бәйле чыгымнарны субсидияләү

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы 2020 елның 30 апреленнән алып 01.04.2020-31.07.2020 елларда эшкуарларга азык-төлек һәм азык-төлек продуктларын китереп тору өчен хезмәт күрсәтүләр (комиссияләр) түләүгә бәйле чыгымнарга субсидияләр бирү өчен гаризалар кабул итә башлау турында хәбәр итә;.

Программада кече һәм урта эшкуарлык субъектларына (алга таба – МСП субъектлары) 2020 елның 1 апреленнән 31 июленә кадәр азык – төлек һәм азык-төлек продуктларын китереп тору сервислары (комиссияләре) өчен түләүгә бәйле чыгымнарны каплауга субсидияләр бирү каралган.

Субсидия алу өчен Министрлык тарафыннан аккредитацияләнгән азык-төлек һәм азык-төлек продуктларын китереп тору сервисларында товарлар, хезмәтләр урнаштыру турында килешү булырга тиеш. Игътибар итегез, мөрәҗәгать итүченең эшчәнлек төрләренең берсе булып, подакциз товарларын җитештерү һәм сату, шулай ук файдалы казылмаларны чыгару һәм сату була алмый, киң таралган файдалы казылмалардан кала.

Субсидия алу өчен гариза бирүче «Татарстан Республикасы кече һәм урта эшкуарлыкка ярдәм һәм аны үстерү программаларын гамәлгә ашыру үзәге " дәүләт казна учреждениесенә (вәкаләтле оешма) түбәндәге документларны тапшыра:

Тәртипкә № 1 кушымтасы нигезендә форма буенча субсидия бирүгә гариза;
оештыру документларының күчермәләре (устав, ИНН, ОГРН), шәхесне раслаучы документ (ИП һәм ДКФХ өчен);
гариза бирү АЙЫНА кадәрге айның 28 числосына Татарстан Республикасы бюджетыннан акча бирү турында гамәлдәге Шартнамәнең булмавы турында гариза бирүче тарафыннан 2 нче кушымта нигезендә имзаланган гарантия хаты;
азык-төлек һәм азык-төлек продуктларын китереп тору сервисларында товарлар, хезмәтләр күрсәтүгә, шулай ук түләү графигы күчермәләре (булган очракта);
эшләрне башкару (хезмәтләр күрсәтү)турындагы актларның күчермәләре;
азык-төлек һәм азык-төлек продуктларын китереп җиткерү сервислары (комиссиясе) хезмәт күрсәтүләр өчен түләүгә фактта җитештерелгән чыгымнарны раслаучы түләү документларының күчермәләре;
Россия Федерациясе законнары нигезендә рәсмиләштерелгән, вәкаләтле затның гариза бирү хокукын һәм гариза составына керүче документларны имзалау тәртибен раслый торган ышаныч кәгазе (заявка биргән очракта)
Субсидияләр бирү тәртибе Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 25.04.2020 № 326 карары белән регламентлана.

Гаризалар кабул итү 24.08.2020 ябылган.

Барлык сораулар буенча 8 (843) 222-57-50 телефоны аша мөрәҗәгать итәргә мөмкин.