декабрь, 2017 ел
сишәмбе

12 декабрьдә Казан шәһәрендә "Сәүдә челтәрләре белән диалогны ничек төзергә" очрашуы үтте, анда җирле җитештерүчеләр сәүдә челтәрләренә товарлар кую өчен мөһим таләпләр белән таныштылар һәм сәүдә челтәрләре вәкилләренең үзләре белән кара-каршы сөйләштеләр. Чарада азык-төлек, шулай ук азык-төлек булмаган товарлар җитештерүче Татарстан Республикасы компанияләреннән 224 вәкил катнашты.

Чара нәтиҗәләреннән чыгып, ике як та әлеге очрашу турындагы уңай фикерләрен җиткерделәр, үткәрелгән сөйләшүләрнең файдалы булуын билгеләделәр.

2017 елның ноябреннән алып 2018 елның февраленә кадәр "Елның иң яхшы социаль проекты" III Бөтенроссия конкурсы үткәрелә

Бәйгедә түбәндәгеләр катнаша ала: Конкурсның төбәк этапларында җиңү яулаган һәм Конкурсның төбәк этаплары йомгаклары буенча Социаль өлкә инновацияләре үзәге тарафыннан тәкъдим ителгән коммерция оешмалары, индивидуаль эшкуарлар, социаль юнәлештәге коммерциягә карамаган оешмалар.

Төбәк этабына гаризалар 2017 елның 15 декабренә кадәр кабул ителә.

Конкурсның федераль этабы 2018 елның 31 гыйнварына кадәр үткәрелә.

Гаризалар 2017 елның 15 декабренә кадәр түбәндәге электрон адрес буенча кабул ителә: ciss.rt@mail.ru.