Татарстан Республикасында Көндәшлекне үстерү стандарты

Галимов Ильяс Илдус улы-конкуренцияне һәм эшкуарлыкны үстерү анализы бүлеге башлыгы

Телефон: +7(843) 524-91-58

E-mail: I.Galimov@tatar.ru

Нагаева Ирина Равил кызы-конкуренцияне һәм эшкуарлыкны үстерү анализы бүлегенең әйдәп баручы киңәшчесе

Телефон: +7(843) 524-91-59

Email:​ Irina.Nagaeva@tatar.ru

Сезнең фикерегезчә, конкуренцияне үстерергә кирәк булган товар базарлары буенча тәкъдимнәр «кайнар линия» телефоны (843) 524-91-59, шулай ук электрон адрес буенча кабул ителә: konkur.mert@tatar.ru шулай ук, тармак эш төркемнәре эшчәнлеген оештыру максатларында, Татарстан Республикасында конкуренцияне үстерү өлкәсендәге сорауларны җибәрүегезне сорыйбыз, алар Татарстан Республикасы Президенты каршындагы көндәшлекне үстерүгә ярдәм итү комиссиясе эшчәнлеге кысаларында эшләп бетерүне таләп итә

Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 2015 елның 5 сентябрендәге 1738-р номерлы күрсәтмәсе белән Россия Федерациясе субъектларында Көндәшлекне үстерү стандарты (алга таба – Стандарт) расланды. Әлеге документ төбәк һәм муниципаль дәрәҗәләрдә көндәшлекне үстерүгә юнәлдерелгән чараларга системалы һәм бертөсле якын килүне билгеләү максатларында кабул ителде.

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты боерыгы (06.05.2014 ел, № 799-р) нигезендә Стандартны гамәлгә ашыру буенча башкарма хакимиятнең вәкаләтле органы итеп билгеләнде.

Стандарт социаль әһәмиятле барлык төбәк базарларында конкуренцияне үстерүгә ярдәм итү буенча чаралар үткәрү буенча таләпләрнең киң исемлеге бар. Стандартны гамәлгә ашыру Россия Федерациясе субъектлары башкарма хакимияте органнарының конкуренцияне үстерү буенча үтә күренмәле һәм нәтиҗәле эш булдыруга ярдәм итә.

2020 елда Көндәшлекне үстерүгә ярдәм итү дәрәҗәсе буенча регионнар рейтингы