Проект финанслау программасында катнашу өчен инвестицион проектларны сайлап алу

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы тарафыннан вәкаләтле банклар белән берлектә Россия Федерациясе Хөкүмәтенең «Россия Федерациясе территориясендә Проектлы финанслау нигезендә гамәлгә ашырыла торган инвестицияле проектларга ярдәм итү программасын раслау турында»2014 елның 11 октябрендәге 1044 номерлы карары белән расланган Проектлы финанслау программасында катнашу өчен инвестицияле проектларны сайлап алу бара.

Программа нигезендә инвестицион проектларны сайлап алу критерийлары һәм тәртибе, шулай ук проектлы финанслауны гамәлгә ашыру өчен Россия кредит оешмаларын һәм халыкара финанс оешмаларын сайлап алу критерийлары һәм тәртибе билгеләнә.

Хәзерге вакытта программада катнашу өчен 10 вәкаләтле банк сайлап алынды: «Россия Саклык банкы» ААҖ, «РОССЕЛЬХОЗБАНК» ААҖ, «АЛЬФА-БАНК» АҖ, «ВТБ банкы» ААҖ, «Промсвязьбанк» ГАҖ, «Газпромбанк» ААҖ, «Мәскәү банкы» ААҖ, "Открытие ФК" банкы ААҖ, Халыкара инвестицион банк, Евразия үсеш банкы.

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгында контакт заты: инвестицияле эшчәнлек бүлеге башлыгы Игорь Гобәйдуллин.
Тел. +7 (843) 524-91-31
Җөмлә. +7 (987) 239-35-99