сентябрь, 2017 ел
пәнҗешәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Песошин рәислегендә социаль-икътисадый үсеше алдан баручы Яр Чаллы территориясендә эшчәнлек башкару турында килешү төзүгә заявкалар карау буенча республика комиссиясенең утырышы булды. Утырышта Татарстан Республикасы икътисад министры Артём Здунов һәм Татарстан Республикасы икътисад министры урынбасары Наталья Таркаева катнашты.

Бүген Түбән Камада Шәһәр көнен бәйрәм итәләр. "Түбән Кама нефть химиясе" ГАҖ югары концентрацияле формальдегид җитештерүче яңа җайланманы эшләтеп җибәрде. Тантаналы чарада Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов, Түбән Кама башлыгы Айдар Метшин, "ТАИФ" ААҖ Альбер Шиһабетдинов, "Түбән Кама нефть химиясе" ГАҖ директорлар советы рәисе Владимир Бусыгин, "Түбән Кама нефть химиясе" ГАҖ генераль директоры Азат Бикмурзин катнаштылар.

Бүген Татарстан Республикасының Икътисад министрлыгында икътисад министры Артём Здунов рәислегендә "ИнноКам" территориаль аерымланган инновацион-җитештерү үзәген төзү концепциясе кысаларында сәнәгатьне, транспорт һәм тимер юл инфраструктурасын үстерү буенча өстенлекле проектларны тормышка ашыру мәсьәләләре хакында фикер алышуларга багышланган эшлекле киңәшмә булды.

Россия Федерациясе Хөкүмәтенең "Федераль дәүләт санитар-эпидемиологик күзәтчелек турында нигезләмәгә үзгәрешләр кертү турында" 31.08.2017 №1045 карары нигезендә Федераль дәүләт санитар-эпидемиологик күзәтчелек турында нигезләмәгә планнан тыш тикшерүләрне үткәрү зарурилыгын билгеләү өчен Роспотребнадзор һәм Федераль медик-биологик агентлык тарафыннан зарури таләпләрнең бозылу куркынычы индикаторлары файдаланылуын күздә тотучы пункт өстәлде.

2017 елның 22 сентябрендә "Киләчәккә караш" форумы кысаларында "Инновацияле эшкуарлык. Инновацияләргә ярдәм фондының яңа грантлары" темасына түгәрәк өстәл булачак.

Бүген Татарстан Республикасы Министрлар Кабинетының 2018-2021 елларга Татарстан Республикасының социаль-икътисадый үсеш фаразын һәм 2018 елга һәм 2019 һәм 2020 елларның планлы чорына Татарстан Республикасының консолидацияләнгән бюджеты проектын карау буенча утырышы булды.